Registrants List

NUM First Name Last Name Registration Date City Club name Team Name Runner 1 Runner 2 Runner 3 Race Category (tick one only)
1 David Mather 04.06.2019 Pontypridd Pontypridd Roadents Stella Club David Mather Paul Iddon Michael Williams All Male Masters (3 x 35+)
2 Juliet Picton 03.06.2019 Porthcawl Porthcawl Runners Scrambled Legs Juliet Picton Josephine Shirley Sylke King All Female
3 Julian Straker-Jones 01.06.2019 Porthcawl Porthcawl Runners Green Flash Julian Straker-Jones Viv Gush Chris Jones Mixed - 1 Female + 2 Male
4 Sharon Smith 30.05.2019 Caerphilly Caerphilly Runners Toe Tappers Jo Sulman Sharon Smith Laura Morgan All Female Masters (3 x 35+)
5 Gareth Mole 30.05.2019 Bridgend Porthcawl Runners Team XL Steve Picton Gareth Mole Nick Lewis All Male Masters (3 x 35+)
6 Mike James 29.05.2019 Barry Seriously uninspired Steve Savory Mike James John Dyer All Male Masters (3 x 35+)
7 Sian Merrick 28.05.2019 Cwmbran Caerphilly Runners The tortoise, the hare & the ninja Sian Merrick Debs Warren Dean Wallbank Mixed - 2 Female + 1 Male
8 LUCY MARSH 27.05.2019 Cardiff Goodgym Goodgym 2 Lucy Marsh Dave McCullough Pete Gillibrand Mixed - 1 Female + 2 Male
9 NATHAN SWAIN 27.05.2019 Cardiff Goodgym Goodgym 1 MR NATHAN RHYS SWAIN Martin Graff Fiona Guy Mixed - 1 Female + 2 Male
10 Chris Stanlake 26.05.2019 Bridgend Ogmore Phoenix Runners CGI Dragons Justin Hostettler-Davies Phil Stanton Dan Thacker All Male Masters (3 x 35+)
11 Nick Harris 23.05.2019 Bridgend Ogmore phoenix runners #oprlovethisclub Chris Pratt David Kembrey Nick harris All Male
12 Ruth Sutton 20.05.2019 Cardiff Ruth Sutton Runtastic Liz May Ruth Sutton Fiona Davies All Female Masters (3 x 35+)
13 Gail Griffiths-Warner 17.05.2019 Pontypridd Unafiliated/Pontypridd Roadents AC GALS Runners Gail Griffiths-Warner Laura McCarthy Liz Henson All Female Masters (3 x 35+)
14 Darren Griffiths-Warner 17.05.2019 Pontypridd Pontypridd Roadents AC TAD Runners Darren Griffiths-Warner Adrian Bragger Tim Davies All Male
15 Kara Bowen 17.05.2019 Porthcawl Porthcawl Runners Sole Sisters Kara Bowen Helen Thomas Susan Thomas All Female
16 Denise Bradley 16.05.2019 bridgend Ogmore Phoenix Runners OPR Mad Dogs Denise Bradley Helen Griffiths Fiona Evans All Female Masters (3 x 35+)
17 SARAH BAKER 16.05.2019 BARRY SERIOUSLY MAD RUNNERS SMR CREW SUE BLAKE SARAH BAKER STEVEN BAKER Mixed - 2 Female + 1 Male
18 Dave Bailyes 16.05.2019 Caerphilly Caerphilly Runners The Croc Crew Dave Bailyes Alison Williams Kaylea Palkowski Mixed - 2 Female + 1 Male
19 Oisin Owen 07.05.2019 Cardiff Canton Chancers Oisin Owen Faye Chamberlain James Alexander Mixed - 1 Female + 2 Male
20 Amy Hill 06.05.2019 Talbot Green Not fast but kinda furious Amy Hill Lyndsey Jenkins Wilf Wilford Mixed - 2 Female + 1 Male
21 Alex Hearnden 06.05.2019 Cardiff Canton Chargers Team 1 Alex Hearnden Gray Hill Huw Rowlands All Male
22 Sarah Lauder 04.05.2019 Cardiff Lliswerry Coaching Masters David Brown Mike Pobjoy Steve Crowther All Male Masters (3 x 35+)
23 Sarah Lauder 04.05.2019 Cardiff Lliswerry Masters Men Stuart Howison John Maloney John Edwards All Male Masters (3 x 35+)
24 Sarah Lauder 04.05.2019 Cardiff Lliswerry Ladies Tracy Strydom Janet Richards Vicky Davies All Female Masters (3 x 35+)
25 Martyn Deverell 03.05.2019 Cardiff Glen and Ben, the flowerpot men Martyn Deverell Glen Francis Ben Coulson All Male
26 Ellen Leach-Hutchings 01.05.2019 Cardiff The Jogfather Richard Pudney Ellen Leach-Hutchings Megan Evans Mixed - 2 Female + 1 Male
27 Michael Goode 28.04.2019 Barry Barry Joggers Annemarie Goggin Michael Goode Renee Hadfield Mixed - 2 Female + 1 Male
28 Tricia Searle 26.04.2019 Cardiff Speedy ladies Patricia Searle Daphna Coulson Nia Jones All Female Masters (3 x 35+)
29 Carl Walsh 26.04.2019 Tonypandy Rhondda Valley Runners 8 Dawne Meynell-Western Victoria O' Reilly Gavin Davies Mixed - 2 Female + 1 Male
30 Carl Walsh 26.04.2019 Tonypanddy Rhondda Valley Runners 7 Melanie James Karen Taylor Rhian Jones All Female Masters (3 x 35+)
31 Carl Walsh 26.04.2019 Tonypandy Rhondda Valley Runners 6 Bev Johnson Lesley Matthews Melanie Woods All Female Masters (3 x 35+)
32 Carl Walsh 26.04.2019 Tonypandy Rhondda Valley Runners 5 Ann Hurley Carol May Lisa Kyte All Female Masters (3 x 35+)
33 Carl Walsh 26.04.2019 Tonypandy Rhondda Valley Runners 4 Mike Markey Robert Joslin Clive Denton All Male
34 Carl Walsh 26.04.2019 Tonypandy Rhondda Valley Runners 3 Gareth Denton Ray Coburn Dennis Collins All Male
35 Carl Walsh 26.04.2019 Mountain View Rhondda Valley Runners 2 Carl Walsh Sean Kelly Ethan Morris All Male
36 Carl Walsh 26.04.2019 Tonypandy Rhondda Valley Runners 1 Gary Webber Bryan Meredith Ross Owen All Male
37 Fiona Drysdale 21.04.2019 Gilfach Goch Team Griffo Fiona Drysdale Rory Griffiths James Griffiths Family
38 Gareth Hardman 15.04.2019 Vale of Glamorgan Rocket Girls Return Bethan Hardman Gwenno Goode Erin Andrews All Female
39 Gareth Hardman 11.04.2019 Vale of Glamorgan The Archers Rhys Hardman Alanah Hill Ben Ray Mixed - 1 Female + 2 Male
40 Paul Barrett 10.04.2019 Tondu Phat Lads at the back Paul Barrett Luke Jones Chris Stanlake All Male Masters (3 x 35+)
41 Gabrielius Stuokus 09.04.2019 Swansea Gab's Select Mike Erskine Michael Riley Gabrielius Stuokus All Male
42 Dawn Hopkins 08.04.2019 Bridgend OPR Tondu Division Dawn Hopkins Alexis Barrett Sarah Davies All Female Masters (3 x 35+)
43 Gareth Davies 04.04.2019 Bridgend Wishful Thinkers Ben Davies Gareth Davies Carl Price All Male
44 David Bennett 04.04.2019 Bridgend Team Tango David Bennett Deborah Roberts Robert Bennett Mixed - 1 Female + 2 Male
45 Julian Maine 04.04.2019 Porthcawl The Maine's Julian Romana Gabriella Family
46 Deb Jones 04.04.2019 PORTHCAWL The PJ's Daniella Jones Karen Phillips Deb Jones All Female Masters (3 x 35+)
47 Aled Hughes 03.04.2019 Nantymoel Middle age spread Aled Hughes Adrian Pearce Chris Roberts All Male
48 Alun Wylde 03.04.2019 Bridgend OPR mixed Alun Wylde tbc tbc Mixed - 2 Female + 1 Male
49 Julia Evans 02.04.2019 Cardiff Pegasus Trotters Luke Heslop Julia Evans Nia Butler Mixed - 2 Female + 1 Male
50 Gareth Jenkins 02.04.2019 Bridgend Jo, John and Johnson Karl Johnson Jo Gamba Gareth Jenkins Mixed - 1 Female + 2 Male
51 Richard Edge 01.04.2019 Cardiff Pegasus Ranchers Caroline Bassett Joanne Dunscombe Richard Edge Mixed - 2 Female + 1 Male
52 Ellen Sugden 01.04.2019 Cardiff Pegasus Messengers Ellen Sugden Rosie Bristow Stephen Blake Mixed - 2 Female + 1 Male
53 Alison Graham 01.04.2019 CARDIFF Pegasus Couriers Paula Allen Alison Graham Ben Gooding Mixed - 2 Female + 1 Male
54 Phil Allen 01.04.2019 Cardiff Pegasus Racers Emma Roache Clare Allen Phil Allen Family
55 John Deakin 01.04.2019 Llantwit Major Run for Fun 4 John Wardle Richard Hardy Joanne Gronow Watkins Mixed - 1 Female + 2 Male
56 John Deakin 01.04.2019 Llantwit Major Run for Fun 3 John Lewis Neil Davies Dawn Howells Mixed - 1 Female + 2 Male
57 John Deakin 01.04.2019 Llantwit Major Run for Fun 2 Christina Lyons Nina Ray Clair Thomas All Female Masters (3 x 35+)
58 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Roam Alone Mark Passmore Kate Libby Jones Sarah Passmore Mixed - 2 Female + 1 Male
59 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Try Hard Jackie Evans Lottie Wright Sukhi Baryana All Female
60 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Be Sick Instinct James Phillips Dan Powell Ross Youlden All Male
61 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Trainer Spotting Vaughn Gibson Steph Bullock Miguel Sutcliffe Mixed - 1 Female + 2 Male
62 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR The True Run Show Caroline Hellard Ruth Northway Sophie Taylor All Female Masters (3 x 35+)
63 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Run & Runner Laura Anthony Kerry Rockey Emma Reed All Female
64 Stephen Wood 01.04.2019 Llandaff Pegasus Warriors Sally Bissex Alison Pritchard Stephen Wood Mixed - 2 Female + 1 Male
65 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Running to America Kasia Cadar Darpan Singh Jonathan Mead Mixed - 1 Female + 2 Male
66 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR The Devil Wears Strava Elinor Keetch Fay Lawrence Harriet Kehl All Female
67 John Deakin 01.04.2019 Llantwit Major Run for Fun 1 John Deakin Claire Pepper Karen Spence Mixed - 2 Female + 1 Male
68 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Resrvoir Jogs Matthew Benbow Mike Donnelly Christophe Chambost All Male Masters (3 x 35+)
69 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Run Like It's Hot Jo Marshall Kate Mortimer-Jones Christina Roberts All Female Masters (3 x 35+)
70 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR It's a Runderful Life Celine Gulliford Joanne Dendle Mandy Thomas-Gulliford All Female Masters (3 x 35+)
71 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR True Bromance Rhyddian Hywel John Chris Jones David Sansom All Male Masters (3 x 35+)
72 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Shawshank Run Mention Adam Thomas Becky Brumbill David Shewring Mixed - 1 Female + 2 Male
73 Sally Groves 01.04.2019 Cardiff Pegasus Gallopers Jo Valentine Em Bissex Phil Groves Mixed - 2 Female + 1 Male
74 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Pacing Private Ryan Paul Kehl Emily Christopher Claire Louise Prosser Mixed - 2 Female + 1 Male
75 Sally Groves 01.04.2019 Cardiff Pegasus Herders Sally Groves Mo Smith Graham Carrick Mixed - 2 Female + 1 Male
76 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Schindler's Pissed Gethin Edwards Adrian Davies Matthew Aherne All Male Masters (3 x 35+)
77 Gethin Edwards 01.04.2019 Pontyclun PRR Legs Miserables Gareth Medd Neil Jones Adam Payne All Male
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok Decline